O policyjnych prowokacjach można sporo przeczytać w gazetach i obejrzeć w telewizji. Wyrażenie to ma najczęsciej pozytywne znaczenie, gdy na przykład funkcjonariusze rozbiją szajkę bandytów. Zdarza się jednak i tak, że sami zachowują się jak przestępcy i o tym tutaj.
Blog > Komentarze do wpisu
Opole: oskarżeni o usiłowanie gwałtu

źródło: GW [11.09.06]

Prokuratura Okręgowa w Opolu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw sześciu policjantom z tamtejszej komendy miejskiej policji. Wśród zarzutów są m.in. usiłowanie gwałtu, oraz wymuszenia zeznań" - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka opolskiej prokuratury okręgowej, Lidia Sieradzka.

Najcięższe przestępstwa prokurator zarzuca Tomaszowi J., który w momencie popełnienia zarzucanych mu czynów był policjantem wydziału kryminalnego opolskiej komendy miejskiej. "Łącznie postawiliśmy mu kilkanaście zarzutów, wśród których jest m.in. usiłowanie gwałtu i wymuszanie zeznań przemocą, groźbą i biciem" - powiedziała Sieradzka.

Do próby zgwałcenia, oraz doprowadzenia do "innej czynności seksualnej" doszło w budynku komendy miejskiej policji, w pomieszczeniu służbowym Tomasza J. W tym samym miejscu funkcjonariusz miał dopuszczać się wymuszania zeznań u zatrzymanych.

"Były to wymuszenia przyznania się do winy, lub obciążenia innych przez osoby zatrzymane za rozboje i przestępstwa zw. z narkotykami" - wyjaśniła rzeczniczka.

Tomasz J. jest również oskarżony o bezprawne przechowywanie i dysponowanie skradzionymi dowodami osobistymi, a także przekroczenie uprawnień, oraz nie podjęcie czynności służbowych w sprawie wymuszenia rozbójniczego. "Zamiast tego mężczyzna zlecił innej osobie +załatwienie+ tej sprawy za wynagrodzeniem" - relacjonowała prok. Sieradzka.

Tomaszowi J., który do dziś przebywa w areszcie grozi kara do 10 lat więzienia. "Dziś gwałt jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności, ale w chwili popełnienia czynu górną granicą było 10 lat" - wyjaśniła Sieradzka.

Oprócz Tomasza J. na ławie oskarżonych zasiądzie pięciu innych funkcjonariuszy policji. Obecnie są oni zawieszeni w czynnościach, a jedna osoba odeszła na rentę.

Współoskarżeni albo pomagali w wymuszaniu zeznań, albo - wiedząc o przestępczych praktykach jakich dopuszczał się Tomasz J. - nie zapobiegli im, i nie powiadomili o tym przełożonych.

poniedziałek, 11 września 2006, jimmy11

Polecane wpisy

  • Seks z 15-latką na komisariacie

    źródło: INTERIA.PL [07.07.06] Zaginiona 15-letnia poznanianka odnalazła się na Dolnym Śląsku. 26-letni mieszkaniec Lubina zrobił z niej prostytutkę. Prokuratur

  • Policjant pobił kolegę

    źródło: INTERIA.PL [04.07.06] 43-letni policjant z Bochni Zbigniew B. odpowie przed sądem za pobicie na komendzie kolegi. Akt oskarżenia przeciwko niemu skiero

  • Oskarżeni o pobicie działacza sportowego

    źródło: ONET.PL [26.06.06] Dwaj policjanci z Komendy Miejskiej Policji zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i udział w pobiciu działacza sportowego przy

Komentarze
loader
2007/04/20 07:54:08
jeśli pójdą siedzieć za gwałt, w dodatku będąc policjantami nie będą mieli źle. będą mieli seksu pod dostatkiem gdyż miłość niejedno ma imię...
pozdr.
-
tomalapt
2012/05/02 15:50:46
Najlepsze w Polsce forum policyjne:
forum policja, policja forum, rekrutacja do policji, forum policyjne, testy do policji
Smosarski.pl - dość represji za działalność społeczną!

Popieram Anarchizm

Innovation delivered