O policyjnych prowokacjach można sporo przeczytać w gazetach i obejrzeć w telewizji. Wyrażenie to ma najczęsciej pozytywne znaczenie, gdy na przykład funkcjonariusze rozbiją szajkę bandytów. Zdarza się jednak i tak, że sami zachowują się jak przestępcy i o tym tutaj.
Blog > Komentarze do wpisu
Poznań: przetarg zakończony a pieniędzy brak

źródło: GŁOS WIELKOPOLSKI [01.09.06]

Firma ACM Mari-Car ma dostarczyć 300 osobowych radiowozów i 70 furgonów dla policji - tak orzekł poznański sąd, który uznał rację dilera Fiata.

- Mam nadzieję, że teraz policja podpisze z nami umowę na dostawę samochodów. Jeśli tego nie zrobi, to wystąpimy o odszkodowanie - mówi Jacek Burlaga, dyrektor w firmie ACM Mari-Car.

Największy w historii policji przetarg na zakup pojazdów od początku budził wiele kontrowersji. Chodziło o dostarczenie ponad 370 radiowozów, które miały trafić do komend wojewódzkich w Poznaniu, Olsztynie, Opolu, Krakowie, Katowicach i Warszawie. Komisja przetargowa na dostawcę wybrała właśnie dilera Fiata z Poznania. Zastrzeżenia do tego wyniku zgłosił Urząd Zamówień Publicznych. Sprawa trafiła do sądu.

Wówczas komendy wojewódzkie same ogłosiły przetarg na dostarczenie pojazdów. W Poznaniu wygrała go również spółka ACM Mari-Car. Radiowozy szybko trafiły do wielkopolskich jednostek.

W tym roku sąd przyznał rację dilerowi w sprawie tak zwanego "megaprzetargu". Komenda główna nie chciała pojazdów, bowiem pieniądze na ich zakup zostały już wydane przez wojewódzkie jednostki. ACM Mari-Car zaskarżył decyzję KGP do sądu, który właśnie przyznał rację przedstawicielowi Fiata.

niedziela, 03 września 2006, jimmy11

Polecane wpisy

  • Pruszków: mafioso z pozwoleniem na broń

    źródło: PAP [12.09.06] Kasjer mafii pruszkowskiej Janusz G. "Graf" dostał zezwolenie na broń ostrą. Pozwolenie, które wydał mu dzisiejszy zastępca komendanta g

  • Pasłęk: przywileje siostrzeńca komendanta

    źródło: RMF FM [9.09.06] Siostrzeniec komendanta policji z Pasłęka w Warmińsko-Mazurskiem od lat jeździł autem po pijanemu. Przez cały czas policjanci przymyka

  • Bartoszyce: siedział za niewinność

    źródło: GAZETA OLSZTYŃSKA [06.09.06] 21-letni Łukasz W. siedział w areszcie w Bartoszycach dwa tygodnie za przestępstwo którego nie popełnił. Dopiero gdy zaint

Smosarski.pl - dość represji za działalność społeczną!

Popieram Anarchizm

Innovation delivered