O policyjnych prowokacjach można sporo przeczytać w gazetach i obejrzeć w telewizji. Wyrażenie to ma najczęsciej pozytywne znaczenie, gdy na przykład funkcjonariusze rozbiją szajkę bandytów. Zdarza się jednak i tak, że sami zachowują się jak przestępcy i o tym tutaj.
Blog > Komentarze do wpisu
Pruszków: mafioso z pozwoleniem na broń

źródło: PAP [12.09.06]

Kasjer mafii pruszkowskiej Janusz G. "Graf" dostał zezwolenie na broń ostrą. Pozwolenie, które wydał mu dzisiejszy zastępca komendanta głównego generał Ryszard Siewierski, nie jest jedyną decyzją korzystną dla mafiosów podjętą w siedzibie stołecznej policji - ustalili reporterzy "Dziennika".

Pistolet kalibru 9 mm w mieszkaniu "Grafa" znaleźli policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Nie byliśmy zaskoczeni, że ma broń. W końcu przyjechaliśmy po bandytę związanego z mafią pruszkowską - mówi oficer Komendy Głównej Policji. Zdziwili się dopiero, gdy Janusz G. roześmiał się i oświadczył, że pistolet ma legalnie.

Muszę to potwierdzić: pozwolenie zostało wydane wiosną 2004 r. Pod dokumentami podpisał się ówczesny komendant stołecznej policji generał Ryszard Siewierski - wyjaśnia rzecznik stołecznej policji podinspektor Mariusz Sokołowski. Dziś sam Siewierski, który od tamtej pory awansował na stanowisko zastępcy komendanta głównego, twierdzi, że niczego nie pamięta.

Gazeta ustaliła, że w dokumentach Janusza G. nie było żadnej wzmianki o jego związkach ze światem przestępczym. Była jedynie adnotacja, że w konflikt z prawem wszedł na początku lat 70. Ten wyrok uległ zatarciu, więc nie mógł być przesłanką do odrzucenia wniosku o wydanie pozwolenia - mówi jeden z rozmówców gazety.

Fakt, by w chwili wdawania pozwolenia na broń o "Grafie" nic nie wiedzieli policjanci z wydziału kryminalnego i przestępczości gospodarczej stołecznej policji, wydaje się - według "Dziennika" - mało prawdopodobny. Policja nie miała żadnej informacji o kasjerze mafii pruszkowskiej? To nawet nie jest śmieszne, to niepokojące. Można jedynie podejrzewać najgorsze. To znaczy, można podejrzewać sprzedawanie informacji gangsterom o tym, co robi w ich sprawie policja - komentuje rozmówca gazety z KGP.

wtorek, 12 września 2006, jimmy11

Polecane wpisy

  • Pasłęk: przywileje siostrzeńca komendanta

    źródło: RMF FM [9.09.06] Siostrzeniec komendanta policji z Pasłęka w Warmińsko-Mazurskiem od lat jeździł autem po pijanemu. Przez cały czas policjanci przymyka

  • Bartoszyce: siedział za niewinność

    źródło: GAZETA OLSZTYŃSKA [06.09.06] 21-letni Łukasz W. siedział w areszcie w Bartoszycach dwa tygodnie za przestępstwo którego nie popełnił. Dopiero gdy zaint

  • Poznań: przetarg zakończony a pieniędzy brak

    źródło: GŁOS WIELKOPOLSKI [01.09.06] Firma ACM Mari-Car ma dostarczyć 300 osobowych radiowozów i 70 furgonów dla policji - tak orzekł poznański sąd, który uzna

Komentarze
tomalapt
2012/05/02 15:44:00
Najlepsze w Polsce forum policyjne:
forum policja, policja forum, rekrutacja do policji, forum policyjne, testy do policji
-
tomalapt
2012/05/02 15:48:54
Najlepsze w Polsce forum policyjne:
forum policja, policja forum, rekrutacja do policji, forum policyjne, testy do policji
Smosarski.pl - dość represji za działalność społeczną!

Popieram Anarchizm

Innovation delivered