O policyjnych prowokacjach można sporo przeczytać w gazetach i obejrzeć w telewizji. Wyrażenie to ma najczęsciej pozytywne znaczenie, gdy na przykład funkcjonariusze rozbiją szajkę bandytów. Zdarza się jednak i tak, że sami zachowują się jak przestępcy i o tym tutaj.
Kategorie: Wszystkie | alkohol | humor | inne | korupcja | nieprawidłowości | po służbie | powiązania | przemoc
RSS
niedziela, 03 września 2006
Wrocław: próba kompromitacji prokuratora

źródło: RZECZPOSPOLITA [01.09.06]

Wrocławska Prokuratura Apelacyjna skierowała do jeleniogórskiego sądu akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom, w tym dwóm policjantom. Funkcjonariusze są oskarżeni o to, że w celu osiągnięcia korzyści osobistych próbowali zebrać materiały kompromitujące jednego z prokuratorów w Jeleniej Górze, który prowadził śledztwo w sprawie afery paliwowej. Czterech oskarżonych złożyło już wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Piąty nie przyznaje się do winy.

niedziela, 27 sierpnia 2006
Dąbrowa Górnicza: układ z gangsterami

źródło: RMF FM [24.08.06]

4 policjantów z Dąbrowy Górniczej zostało aresztowanych za współpracę z gangsterami. Jak się dowiedział reporter RMF, Marcin Buczek, policjanci za pieniądze mieli m. in. przekazywać informacje na temat śledztwa w sprawie łapówek za prawo jazdy, informować o policyjnych akcjach i poszukiwaniach, fałszować dokumenty.
 
Śledztwo nadal trwa, dlatego prokurator, z którym rozmawiał reporter RMF, nie ujawnia więcej szczegółów. W całej sprawie podejrzanych jest ponad 30 osób. Wśród nich jest 6 policjantów; dwóch aresztowano jeszcze wiosną, czterech właśnie teraz trafiło za kratki.
 
Ich wiedza była dla przestępców bardzo cenna, bo większość z nich pracowała w sekcji kryminalnej. Zatrzymanie było tajną akcją policyjnego biura spraw wewnętrznych. Prokuratura w Opolu bada też ewentualne związki zatrzymanych policjantów z grupą przestępcza handlująca Dąbrowie Górnicze złomem. Wszyscy aresztowani formalnie zostali zawieszeni w czynnościach.
niedziela, 13 sierpnia 2006
Pomagał włamywaczom

źródło: KWP WROCŁAW [10.08.06]

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która dokonywała licznych włamań i kradzieży na terenie powiatu strzelińskiego. Zatrzymano 8 podejrzanych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Strzelinie zastosował wobec 5-ciu z nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec 3 podejrzanych Prokurator Rejonowy w Strzelinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Grupa działała około 2 lat. Policjanci analizując wiele informacji zaczęli stopniowo ograniczać krąg osób podejrzewanych o dokonywanie włamań. Precyzyjne działania doprowadziły do ustalenia składu osobowego całej grupy przestępczej oraz zebrania materiału dowodowego przeciwko ich działalności.

Prowadzący sprawę policjanci doszli do wniosku, że w przypadku jednego włamania do mieszkania, którego dokonał jeden z mężczyzn należących do grupy przestępczej mógł pomagać jakiś funkcjonariusz KPP w Strzelinie.

Policjanci postanowili zrobić wszystko, aby sami we własnym zakresie wykryć nieuczciwego funkcjonariusza. Przy ścisłej, bieżącej współpracy z Prokuratorem zebrali materiał dowodowy na ten temat i zatrzymali funkcjonariusza pionu prewencji (staż pracy 10 lat, stopień mł. asp.).

Po zatrzymaniu, został on doprowadzony i przekazany do dyspozycji Prokuratury. Otrzymał zarzut pomocnictwa przy dokonaniu jednego włamania.

Rozbita grupa przestępcza dokonała na przestrzeni 2 lat kilkunastu włamań. Policjanci prowadzący sprawę nie wykluczają, że zostaną udowodnione im inne czyny o charakterze przestępczym.

Zatrzymana ośmioosobowa grupa składa się z mężczyzn w wieku od 27 do 46 lat, mieszkających na terenie Strzelina i powiatu strzelińskiego.

Smosarski.pl - dość represji za działalność społeczną!

Popieram Anarchizm

Innovation delivered